Google Adwords Nedir

Anasayfa » Google Adwords Nedir

Google Adwords Nedir

Google Adwords Nedir

Google adwords nedir? Google, uzun yıllardan bu yana kullanılan, internet kullanıcıların tercih etmiş olduğu bir arama motorudur. Google, teknolojisini her geçen gün geliştirmektedir. Google, 2000’li yılların başında Google Adwords uygulamasını hizmete sunmaktadır.

Peki Google Adword Nedir? Google adwords, tanıtımını yapmak istediğiniz şeylerin reklamını yapabileceğiniz, çevrim içi reklam sistemidir.

Google adwords, rakip sistemlere göre çok daha gelişmiş olmakla birlikte doğru kullanıldığı takdirde net sonuçlar vermektedir. Google adwords uygulamasının amacı, verilen reklamı doğru kişiye göstermektedir. Bu da oldukça zor bir iştir. Google adwords, bu zor işi yılların tecrübesi ile başarıya ulaştırmaktadır.

Google adwords, hedeflediğin kişilere ulaşmanı sağlayan aynı zamanda metin tabanlı olarak verebileceğin ya da istersen görüntülü içerikler kullanabileceğin ve videolar ile de destekleyebileceğin mobil reklamlardır.

Google reklamları, seçtiğiniz bölgelerde, istediğiniz hedef kitlenize özel olarak gösterebildiğiniz ve dilediğiniz gibi düzenleyebildiğiniz reklamlardır. Bu reklamlar ile hem web sitenizin hem de varsa mağazanızın trafiği arttırılabilir.

Google Adwords Nasıl Çalışır

Google adwords nasıl çalışır ve adwords sistemine nasıl dâhil olunur? Google adwords sistemine dâhil olabilmek için, öncelikle işletmenizin diğer işletmelerden farkını ortaya koymanız gerekmektedir. Adwords global olarak kullanılan bir sistem olduğu için, sizin tercih ettiğiniz gibi başka işletmelerce de tercih edilmektedir.

Adwords reklamlarını kullanırken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Hesap kurulumu
  • Teknik gereksinimler
  • Farklılık yaratabilecek yaratıcı reklam ve tanıtım içerikleri
  • Hesap yönetimi
  • Her an değişen rekabete ayak uydurmak
  • Güncel olmak
  • Düzenli takip, çalışma ve raporlama yapılması

Yukarıda belirttiğimiz konuları netleştirip sonrada uygulamaya geçmeniz gerekmektedir. Böylece reklamlarınız için bir yol haritası belirlemiş olursunuz. Bu da hedeflerinize daha kolay ulaşmanıza yardımcı olur.

Reklamlar Neye Göre Sıralanır

Google adwords nedir ve nasıl çalışır konusuna yukarıda değindik. Peki Google adwords reklamlar neye göre sıralanır?

Arama sonuçlarında reklamların sıralanması için bazı kriterler vardır. Ne kadar çok para verirsem, o kadar üstte reklamımız gözükür diyenlerdenseniz, yanılıyorsunuz demektir. Ne kadar kaliteli reklam içeriği hazırlarsanız ve kaliteli bir siteniz varsa reklamınız o kadar üstte yer almaktadır.

Reklamını yaptırmak istediğiniz sitenin SEO konusunda eksiği varsa, google adwords reklamlarının size geri dönüşümü eksik olacaktır.

Google adwords nedir sorusunun detaylı yanıtını almak için CLR Soft ile iletişime geçebilirsiniz.

By |2019-10-16T09:54:30+00:00Ekim 16th, 2019|blog|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment