Harita Kaydı Nedir

Anasayfa » Harita Kaydı Nedir

Harita Kaydı Nedir

Harita Kaydı Nedir

Harita kaydı nedir? Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşması ile Google haritalarının önemi de artmıştır. Her Google aramasında harita karşımıza çıkmaktadır. Bu haritalar sayesinde, sitenizi ziyaret eden kişiler, firmanıza lokasyon olarak daha kolay ve hızlı erişim sağlayabilirler.

Google haritalar yalnızca şirketinizin konumunu göstermez. Google haritalarda telefon numaralarınız, site adresiniz, e-mail adresiniz, çalışma saatleriniz, ziyaretçilerinizin yorumları gibi birçok bilgide yer almaktadır.

Google da bulunan haritanızda istediğiniz zaman düzenleme yapabilirsiniz. Lokasyonunuzda değişiklik yapmadığınız sürece, harita kaydınızı yeniden doğrulamak zorunda kalmazsınız.

Harita Kaydı Ne Kadar Sürede Tamamlanır

Artlife ajans olarak Google harita kayıt işleminizi hemen yapmaktayız. Bünyemizde bulundurduğumuz uzman kadromuz ile harita kaydınızı en doğru şekilde ve en kısa sürede oluşturmaktayız.

Google harita başvurusunda gmail hesabınız ve firmanıza ait iletişim bilgileri yeterli olmaktadır. Kayıt başvurusunu doğrulamanın bazı hususları vardır.

Kayıt doğrulamanın yöntemleri;

  • Posta Kartı İle Doğrulama

Harita kaydı başvurusu yapıldıktan 14 gün içerisinde Google’dan gelen kod ile harita aktif hale gelmektedir. Bazen kod elinize ulaşmayabilir. Bu durumlarda Google ile iletişime geçip haritayı aktif hale getiriyoruz.

  • Telefon ile Doğrulama

Bu durum sadece belirli işletmeler için geçerlidir. Google tarafından aranıp kodu alabiliyoruz. Kod elinize ulaştıktan sonra harita hemen aktif olacaktır. Unutmayınız ki; bu uygulama tüm işletmeler için kullanılabilir bir seçenek değildir. Doğrulama işlemini yaptığınız sırada böyle bir seçenek görmezseniz, başka bir doğrulama yöntemini kullanabilirsiniz.

  • E-posta ile Doğrulama

Google tarafından e-mail adresinize kod gelecektir. Kod ile google haritanızı aktif hale getirebilirsiniz. Bu seçenekte telefon ile doğrulama gibi, her işletme için kullanılabilir bir durum değildir. Doğrulama sırasında bu seçeneği görmezseniz, başka bir yöntemi kullanabilirsiniz.

  • Anında Doğrulama

Şirketinizin web sitesini Google Search Console ile önceden doğrulama işlemini yaptıysanız, doğrulama işleminizin anında yapılma ihtimali vardır. Bu da yine her işletme için kullanılabilir bir seçenek değildir.

  • Toplu Doğrulama

Bu doğrulama yöntemi 10 ve üzeri farklı lokasyona sahip işletmelerin kullanabileceği bir seçenektir. Firmanıza bağlı 10’dan fazla şubeye sahipseniz, Google size haritaları tek seferde ekleme olanağı sunmaktadır.

Tüm bu işlemlerle ve daha fazlasıyla ilgilenmek istemiyorsanız CLR Soft ekibi olarak, biz sizin için harita kaydınızı en iyi şekilde oluşturuyoruz.

By |2019-10-22T08:36:16+00:00Ekim 22nd, 2019|blog|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment