Harita Kaydının Önemi Nedir

Anasayfa » Harita Kaydının Önemi Nedir

Harita Kaydının Önemi Nedir

Harita Kaydının Önemi Nedir

Harita kaydının önemi nedir konusuna geçmeden önce harita kaydı nedir yayınımıza göz atabilirsiniz.

Google, son 2 yıldır harita kaydının etkin olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Google harita kaydı, şirket sahiplerine büyük kolaylıklar sağlıyor. Artık Harita kaydı ile şirketlerin adreslerine, telefon numaralarına hemen ulaşabiliyoruz.

Ülkemizde uzun zamandır yer alan Google haritalar hizmeti, internet için önemli bir yere sahip olmuştur. Google haritalarında yapılan alt yapı sayesinde lokal aramalarında önemli sonuçlar almamıza yardımcı olmaktadır. Ziyaretçilerine lokal sonuçlar gösteren Google harita kaydı, eşsiz bir hizmet sunmaktadır.

Örnek verecek olursak; İstanbul Avcılar’da yaşan birinin Google harita kaydı üzerinden restaurant araması yaparak, Avcılar’da bulunan bütün restaurantları listelenmiş bir şekilde görebilmektedir. Bu sayede Google harita, bulunduğunuz lokasyona göre, size en doğru ve en yakın yerlerini göstermektedir.

Şirketinizin Google haritalarında bulunması, Google ziyaretçilerinin sizlere daha çabuk ve kolay ulaşması anlamına gelir.

Peki, harita kaydının önemi nedir ? Harita kaydı neden bu kadar önem taşımaktadır? Tüm Dünya’da ve tabiî ki ülkemizde de mobil kullanımlarının artması ve mobil kullanıcılarının ulaşım olarak Google haritalarını kullanması sebebi ile Google haritalarının önemi her geçen gün artmaktadır.

Google kullanıcılarının şirket bilgilerinize, telefon numaralarınıza, e-mail adreslerinize ve yol tariflerinize bu sistem üzerinden erişerek size ulaşmaları daha kolay hale geliyor.

Şirketinizi veya firmanızı Google haritalarına kaydederek, ziyaretçilerinizin size hızlıca ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda iş yeri adresinizin navigasyon cihazlarında görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri Acruxweb ekibi olarak, en kısa ve en doğru şekilde alanında uzman kadromuz ile yapmaktayız.

Google Harita Kaydını Neden Yaptırmalısınız

  • Google’ın sunduğu bir hizmet olan harita kaydı ile Google aramalarında ilk sayfada çıkabilirsiniz.
  • Google harita kaydını, ziyaretçilerinizin firmanıza daha kolay ulaşabilmesi için yaptırabilirsiniz. Böylelikle mobil kullanıcıları Google haritalarında konumuza rahatça ulaşabilir.
  • Google haritalarının SEO’ya büyük katkısı vardır. SEO’nun ayrıntılı bir şekilde ne olduğunu merak ediyorsanız; SEO nedir yayınımıza bir göz atabilirsiniz.
  • Şunu da belirtmeliyiz ki; web sitenizi Google haritalarına eklediyseniz; Adwords reklamınızda konum işaretleme yapabilme imkânınızda vardır.

Google Harita Kaydı İle Nerelerde Çıkabilirsiniz

  • Google’da yapılan sektör aramalarında,
  • Google harita adres aramalarında,
  • Navigasyon cihazlarında
By |2019-10-23T08:00:32+00:00Ekim 23rd, 2019|blog|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment