İçerik Hizmeti Neden Önemlidir

Anasayfa » İçerik Hizmeti Neden Önemlidir

İçerik Hizmeti Neden Önemlidir

İçerik Hizmeti Neden Önemlidir

İçerik hizmeti neden önemlidir sorusuna içerik hizmetleri nedir yazımızda biraz değinmiştik. Bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde bu konuyu anlatacağız.

Arama motorlarında ilk sıraya oturmak her web sitesi için büyük önem taşımaktadır. Amacınız ne olursa olsun (ticari kazanç elde etmek, mesaj vermek, bilgi yaymak vb.) Google da üst sıralara gelmek, amaçlarınıza ulaşma yolunda en büyük adımdır.

Günümüz internet çağında, tüm web siteleri arama motorlarında üst sıraya oturmak ve orada kalıcı olmak için kıyasıya yarışıyor. Sürekli güncellenen arama motorlarının sürekli değişen algoritmaları bir çok web sitesini bu yarışta geri sıralara düşürüyor. İşte tam bu noktada alanında uzman kişiler tarafından yapılan içerik hizmetleri hayat kurtarıyor.

İçerik Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

– Öncelikle üretilecek içeriklerin hedef kitlesi belirlenmelidir ve iyi analiz edilmelidir.

– Hazırlanacak içerikle ilgili doğru ve anlaşılır bilgiye ulaşmak için farklı kaynaklar taranarak, bu kaynaklar titizlikle karşılaştırılmalıdır.

– Konu ile alakalı dikkat çekici bir başlık kullanılmalıdır. Hedef kitlesine uygun ve doğru bilgi içeren yazılar üretilmeye özen gösterilmelidir.

– İçeriğin girişi mutlaka ilgi çekici olmalıdır. Sıradan yazılmış ilk paragraf, içeriğin diğer kısmı okunmadan, siteden çıkılmasına neden olur. Okuyucuyu ilk paragrafta yazının içine alabilirseniz, ziyaretçinin sitenizin içerisinde daha fazla kalmasını sağlarsınız. Unutmayın ilk 50 kelime çok önemlidir.

– Yazınızda doğru anahtar kelimeler kullanmalısınız. Doğru anahtar kelimeler seo kriterlerinden biridir.

– Akıcı ve anlaşılır bir yazı diline sahip olmanız gerekmektedir. Profesyonel yazım dili, içerik için çok önemlidir.

– İçerik için imla kuralları çok önemlidir. Uzun ve devrik cümle kurmaktan kaçının.

– İçerikte yer alacak H2 ve H3 gibi alt başlıklar ile anahtar kelimeler kalın veya italik şekillerde yazılmalıdır. Bu şekilde yazılan yazılar, daha fazla okunur.

– İçerik, kurumun ya da markanın kurumsal kimlik bütünlüğüne ve misyonuna uyacak şekilde hazırlanmalıdır. Abartısız, etkileyici, akıcı ve yalın bir dille yazılmalıdır.

– Yazı kesinlikle çok uzun olmamalıdır. Uzun uzadıya yazılan makaleleri hiç kimse okumaz. Bu zaman kaybıdır.

– Yazılan yazılar mutlaka özgün olmalıdır. Herhangi bir web sitesinden alınmış içerikler, Google tarafından tespit edilir. Bu da web sitenizin üst sıralara çıkmasını engeller.

By |2019-10-21T10:44:58+00:00Ekim 21st, 2019|blog|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment