Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir

Anasayfa » Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir

Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir

Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir

Kurumsal kimlik neden önemlidir sorusunun cevabını vermeden önce dilerseniz kurumsal kimlik nedir yayınımıza göz atabilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte artık en küçük firmalar bile bir internet web sitesine, firma logosuna, tabelasına ve broşürüne sahiptir. Tüm bunların bir firmaya küçümsenemeyecek kadar faydası vardır.

Bir firmanın ya da bir kurumun hem şirket içinde hem de şirket dışında kendisini temsil edecek kaliteye ihtiyacı vardır. Eğer bir şirketiniz ya da bir kurumunuz var ise ve bu konuda diğer firmalardan bir adım önde olmak istiyorsanız sadece iyi tasarlanmış bir web sitesi size yeterli olmayacaktır. Google’ın size sunduğu nimetlerden yararlanmanız sizi diğer firmalardan bir adım öne taşıyacaktır. Google’ın size sunduğu hizmetlerden bir tanesi de kurumsal kimliktir. Kurumsal kimlik neden önemlidir ? Kurumsal kimlik, bir firmanın nüfus cüzdanı gibidir. Web sitenize ulaşmak isteyen müşterilerinizin size daha kolay ve etkili şekilde ulaşmasını sağlar.

Kurumsal kimlik 2’ye ayrılır. Bunlar;

Kurum İçi Kurumsal Kimlik

Kurum içi kurumsal kimlik iş ciddiyeti anlamında büyük önem taşımaktadır. Kurum içi kurumsal kimlikte logo önemli bir etkendir. Sade ve şirketinizi temsil eden bir logo bulmalısınız. Aynı zamanda antetli kağıt, kartvizit, belgelerinizin içinde bulunduğu bir dosya, haberleşme formları, muhasebe evrakları, kurum içindeki giyim, üzerinde logonuzun, firma isminizin, sloganınızın ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı belgeler kurum içi kurumsal kimliğinizi oluşturmaktadır.

Kurum Dışı Kurumsal Kimlik

Kurum dışı kurumsal kimlik çalışması, kurum içi kurumsal kimlik çalışmasına göre daha ayrıntılı bir iştir. Öncelikle kurum içi kurumsal kimlik çalışmalarını tamamladıktan sonra kurum dışı kurumsal kimlik çalışmalarına geçebilirsiniz. Kurum dışı kurumsal kimliğe örnek verecek olursak; şirket araçlarınızın üzerine kendi logonuzu tasarlatabilirsiniz, binanıza cephe giydirme yapabilirsiniz, tabela gibi materyaller de yaptırabilirsiniz. Yayın kuruluşlarında ya da internet alanlarında reklamlar yayınlatabilirsiniz. Firmanızın sektörü önemli değil, her durumda kurumsal bir web projesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ziyaretçiler sizi Google’da aratarak hakkınızda bilgi sahibi olarak sizinle iletişime geçebilmelidir.

Kurumsal Kimlik Çalışması

İster kurum için kurumsal kimlik çalışması olsun isterse de kurum dışı kurumsal çalışması olsun, kurumsal kimliğin doğru tespit edilmesi, çalışmanın işe yaraması bakımında oldukça önemlidir.

CLR Soft ekibi olarak Kurumsal kimlik çalışmasını sizler için en hızlı ve en etkili şekilde yapmaktayız.

By |2019-10-18T14:49:28+00:00Ekim 18th, 2019|blog|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment