Rich Snippets Neden Önemlidir

Anasayfa » Rich Snippets Neden Önemlidir

Rich Snippets Neden Önemlidir

Rich Snippets Neden Önemlidir

Rich Snippets neden önemlidir sorusunun cevabını vermeden önce, bir önceki yazımız Rich Snippets nedir? makalemizi okuyabilirsiniz.

Rich Snippets her web sitesi için kullanılabilir bir SEO kriteridir. İnternet çağına girmemizle birlikte birçok duyulmayan kelime ya da az duyulmuş olan kelimeler yaygınlaşmaya başladı. Hemen hemen bu işle uğraşan birçok kişi Rich Snippets kelimesini duymuştur.  Peki Rich Snippets neden bu kadar önemli? Rich Snippets , Google’da herhangi bir şey için arama yapan ziyaretçilerin, sizin sitenize rahat bir şekilde erişim sağlaması için Google’ın sunduğu işaretleme sistemidir.  Google Rich Snippets ile web sitesini ziyaret eden kişilerin doğru hedefe yönlenmesine olanak verir. Aynı zamanda Google, Rich Snippets ile birlikte web sitelerinin güvenirliliğini de arttırarak sitenin ziyaretçi sayısını da yükseltmiş olur. Rich Snippets, arama motorunu kullanan ziyaretçilere, sitenin içeriğine dair kısa bir bilgi verir. Web sitesini ziyaret eden kişi, arama yaparken incelemeleri, puanlamaları ve sitenin içeriğinin özetini rahatlıkla görebilir. Aynı zamanda ziyaretçi, bir kullanıcıyı ararken, aynı isme sahip diğer kişileri birbirinden rahat bir şekilde ayırt edebilir.

Rich Snippets Neye Yarar?

Rich Snippets bir SEO kriteri olduğu için, web sitenizin üst sıralarda yer almasına fayda sağlayacaktır. Google, kullanıcılara iyi sonuçlar sunmak için SEO kriterlerini en iyi şekilde yapan web sitelerine öncelik verir. Rich Snippets kullanıcılara zengin bir içerik sunacağı için Google için önemli bir kriterdir. Bu nedenle Rich Snippets kullanırsanız sitenizi olumlu yönde etkilerseniz. Unutmayın, arama motoru olan Google, kurallarını çiğneyenleri sevmez ve kara listeye alır. Google ile iyi anlaşmak istiyorsanız, oyunu onun kurallarına göre oynamanız gerekir.

Aslında Google bu kuralları tamamen sizin için geliştirmiştir. Örneğin, Rich Snippets kullanan siteler, hem dikkat çekici hem de zengin içeriğe sahip olduğu için daha fazla tıklanmaya meyillidir. Ne kadar çok tıklanırsanız o kadar çok kişiye ulaşırsınız.

Şunu da belirtmekte fayda var; Rich Snippets kullanan web sitelerinin tıklanma oranı, kullanmayan web sitelerine göre çok daha fazla olabilir.

Rich Snippets çalışmalarına neden önem vermeliyiz?

  • Google aramalarında yükselirsiniz

Google koyduğu kurallara uyan sitelere öncelik verir ve sıralamalarda üstlerde yer almanızı sağlar.

  • Satışlarınız artar

Rich Snippets çalışması, Google tarafından web sitenin güvenirliğini tescillediği anlamını taşımaktadır. Bundan dolayı kullanıcılar güven duygusu ile web sitenizde rahatlıkla alışveriş yapabilecektir.

  • Ziyaretçi sayısı yükselir

Zengin içeriğinizi ve puanlama sistemi ile internet siteniz ziyaretçilerin ilgisini çekecektir. Haliyle ziyareti sayınızda artış olacaktır.

  • Görüntüleme oranı artar

Web sitenizde video varsa ki olması önemli bir SEO kriteridir; Rich Snippets ile Google tarafına geri bildirim yapmanı önemlidir. Geri bildirim yaptığınız zaman videolarınızın izlenme sayısı artacaktır.

By |2019-10-17T13:54:21+00:00Ekim 17th, 2019|blog|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment