Web Geliştirme

/, SEO/Web Geliştirme

Web Geliştirme

Web geliştirme nedir? Clrsoft tarafından hazırlanan yazımızda, konu hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Web tasarım ve internet sayfalarına dair olan bütün çalışmalar, sürekli olarak gelişmektedir. Artık teknoloji çağının tam ortasında yaşamaktayız. Bütün işlemlerimizi, araştırmalarımızı ve diğer taleplerimizi internet aracılığıyla yapmaktayız. Peki, bu araştırmaları yaparken, içeriklerine baktığımız internet sayfaları nasıl oluşmaktadır?

Web sayfalarının içeriği kodlarla oluşturulmaktadır. Bu kodlar yazılımcılar tarafından düzenlenir ve sayfanın içerisinde uyumlu olması sağlanır. Web sayfasının oluşturulmasından sonra, yapılan seo ve diğer çalışmalar eşliğinde internet sayfamız tamamen oluşmuş olur.

Web Geliştirici Yol Haritası

Web geliştirme, sürekli olarak değişikliğe uğrayan bir alandır. Sürekli olarak değişen teknoloji ile birleşen alan, mesleği öğrenmek isteyen kişilerin de aklının karışmasına neden olur. Çünkü kişiler hangi alandan, hangi işleme başlayacağını bilemez.

Web sayfasına dair yapılan işlemleri, sadece meslek edinmek isteyen kişiler öğrenmek istemez. Bunun yanı sıra, web sitesi yaptırmak isteyen kişilerde, bu işlemi yapmak için bilgi edinmek isteyebilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Web sayfası yapılması için, uzun süreler eğitim alınmalı ve bu sürelerde de pratikler yapılmalı, deneyim kazanılmalıdır. Almayı planladığınız birkaç dersle web sayfanızı kurarsanız, internet sayfanızın üst sırayı değil alt sırayı görmesi mümkün olur. Sizde kaliteli web sayfasına sahip olmak istiyorsanız, Clrsoft ile iletişime geçebilirsiniz.

Web geliştirme alanı iki kısma ayrılır. Bunlar; Web tasarımı (frontend) ve web programlama (backend) şeklindedir. Web geliştirici kişi ise; Her türlü amaca uygun olan web sitesinin yazılımıyla, tasarımıyla ilgili bilgi ve deneyime sahip olandır. Web geliştirme konusunda uzman olmayan kişilerin yapacağı bütün işlemler, sadece zaman kaybıdır. Çünkü kodlama sürecinde yapılacak hatalar, sitenin kullanıcıya sunulmasına uygun olmamasına neden olur.

Web Programlama

Web programlanması sistemi nedir? Bu sorunun yanıtını en kısa şekliyle; “Bir web sayfasının oluşturulabilmesi için, yazılan kodlardır” olarak verebiliriz. Kullanıcıya ulaştırılan her internet sayfası, kodlama tekniği ile oluşturulur. Web sayfalarına uygun kodların birleşmesi sonrasında, sayfa kullanıma uygun şekle gelir ve kullanıcı ile buluşturulur.

Web programlanması için belli başlı temel noktaların bilinmesi gerekmektedir. Bunlar;

  • HTML
  • CSS
  • Javascript
  • JS kütüphanesi
  • Back End

Web geliştirme konusunda uzman bir kadronun deneyiminden faydalanarak, kaliteli web sayfasına sahip olmak istiyorsanız, Clrsoft ile iletişime geçmelisiniz.

By |2022-09-02T13:03:02+00:00Eylül 2nd, 2022|blog, SEO|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment